גופי תאורה

גופי תאורה הפכו לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, כאשר הם משלבים בין פתרונות פונקציונליים של תאורת החלל, לבין נוכחות עיצובית ויצירת משחקי תאורה, הצללה ואווירה, בהתאם למאפייני החדר והשימוש בו. על מנת להבטיח את התקנת גופי התאורה במיקום האופטימלי עבורם בחדר, בבטיחות מלאה, חשוב להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך והתקנה מקצועית.

בבחירה של גופי תאורה ניתן למצוא מגוון גופי תאורה מעוצבים, לכל מטרה ולכל סוגי החללים והשימושים. בעיצוב הפנים בולטים גופי תאורה בעלי נוכחות ומראה דומיננטי לצד גופי תאורה סולידיים ונחבאים אל הכלים, בעלי תאורה עוצמתית או אור רך ועמום. בעיצוב מתחמי חוץ, מרפסות, גינות, וכניסות למבנים נמצא גופי תאורה נמוכים, שקועים באדמה, תלויים או ניצבים, במגוון רמות של תאורה וגווני אור.

התקנת גופי תאורה בבית חדש- מי אחראי

כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, קיימת לעתים ציפייה כי הדירה שמתקבלת תענה על כל הציפיות והצרכים העיצוביים, לרבות גופי התאורה. חשוב לציין כי מסירת הדירה על ידי הקבלן תכלול הכנה של כל תשתיות החשמל לצרכי חיבור למערכות השונות, למוצרי החשמל ולגופי התאורה, אולם לא תכלול את ההתקנה בפועל.

רכישת גופי התאורה תתבצע על ידי בעל הדירה בהתאם להעדפות העיצוב וצרכי התאורה, כאשר רכישת הגופים אינה כוללת התקנה, ויש להזמין חשמלאי מוסמך לצורך זה, לאחר קבלת המפתח וכחלק מהכנת הדירה והכניסה אליה.

תכנון תקציב- התקנת גופי תאורה

עלות התקנת גופי תאורה נקבעת על פי יחידה, כאשר כל גוף תאורה מתומחר בנפרד. בכניסה לבית חדש, שיפוץ הבית וצורך בהחלפה/התקנה של גופי תאורה בכל הבית, העלות המצטברת עשויה להגיע לכדי כמה אלפי ₪, סכום שחשוב להביא בחשבון בתקציב הכולל.

חשוב לציין כי בהתקנת מספר רב של גופי תאורה, מרבית בעלי המקצוע יספקו הצעת מחיר כוללת ומוזלת במעט מתמחור של התקנה של כל גוף בנפרד, אולם חשוב לוודא זאת מראש.

סוגי גופי תאורה והגורמים המשפיעים על עלות ההתקנה

מחיר התקנת גופי תאורה עשוי להשתנות בהתאם לסוג גוף התאורה ולצרכי ומורכבויות ההתקנה.

בין סוגי גופי התאורה ודרישות ההתקנה שישפיעו על המחיר:

התקנת גופי תאורה בחדרי אמבטיה ושירותים– תאורה בחדרים רטובים דוגמת חדרי אמבטיה ושירותים, מחברת בין שימוש בחשמל לחשיפה ללחות ולמים, מה שמצריך משנה זהירות והקפדה על יצירת בידוד מיטבי בין החיווט וגוף התאורה למים, כמו גם בחירה והתאמה של גופי תאורה במתח נמוך ומותאם, מיקום התקנה במפחית חשיפה וסיכון והתקנת מעטפת/כיסוי לבידוד נוסף.

התקנת גופי תאורה סמויים– גופי תאורה סמויים באים לספק תאורה מיטבית בעוצמה הרצויה, ללא נטילה של מקום רב או נוכחות עיצובית, והמראה מתבסס על מיזוג של גוף התאורה בתקרה או בקיר. גופים כאלה לרוב מותקנים באמצעות הנמכות גבס, יצירת חיתוך והחדרת גוף התאורה לעומק התשתית- למראה נקי. עבודה מסוג זה עשויה לדרוש התאמות של הקונסטרוקציה, ועבודת גימור מילוי וצביעה לאחר ההתקנה.

התקנת גופי תאורה משתלשלים– גופי תאורה משתלשלים מצריכים תכנון נכון של עומס, ושל מעגל חשמלי להעברת חשמל לעתים לאורך ערוץ רחב יותר. תליית גופי תאורה כאלה מצריכה בחינה של יכולת הקונסטרוקציה לעמוד בעומס, התקנה חשמלית ותליה מקצועית המתבססת על תמיכה איתנה ויציבות.

בין אם מדובר בגופי תאורה שקועים, תלויים על תקרה או על קיר, חשיבותה של התקנה מקצועית מכרעת הן לאיכות התאורה בהמשך, הן לבטיחות המשתמשים והן לעמידות גופי התאורה לטווח הארוך.

כיצד מתבצעת התקנה של גופי תאורה

התקנת גופי תאורה אינה דומה להחלפה של מנורה, ולמעשה מדובר בעבודה הדורשת תכנון, היכרות עם מערכת החשמל במבנה והתקנה המביאה בחשבון את צריכת החשמל ועוצמות הזרם ביחס לתשתיות החשמל, אלמנטים דוגמת עומס משקל, חשיפה לתנאי לחות ואחרים.

ההתקנה דורשת פתיחה של יחידת החשמל המיועדת, חיווט וחיבור בין חיווט החשמל שיצר הקבלן במבנה, לחוטי החשמל של גוף התאורה, הצמדה או תליה של גוף התאורה לקונסטרוקציה תוך שמירה על מרחק מגופים ומאלמנטים אחרים, ובדיקה של מפסקים ומוקדי שליטה. התקנה שאינה מקצועית עשויה לגרום לקצרים ותקלות חשמל, לשריפת נורות פנימיות ובמקרה קיצון אף להצתה.

התקנת גופי תאורה- מחיר

עבודות חשמל והתקנות חשמל מבוצעות על ידי חשמלאים מוסמכים, וטווח המחירים עשוי להשתנות בהתאם לאזור, לניסיון ולוותק, שכן מדובר בתמחור בשוק חופשי ולא מפוקח. יחד עם זאת, קיים טווח מחירים נהוג לענף:

התקנת גוף תאורה תעמוד בממוצע על טווח של 180-350 ₪ ליחידה.

אחריות על התקנת גופי תאורה

העבודה המקצועית והיסודית הנדרשת בהתקנת גופי תאורה מחייבת את המתקין גם למתן אחריות, כאשר במקרה של כשלי התקנה או תקלות הנוגעות לחיבורים עצמם ולא לגוף התאורה עצמו, על המתקין לספק בדיקה והתקנה חוזרת לתיקון הליקוי.

היקף האחריות הניתן בחברתנו עומד על 24 חודשים.

חברת SELES מערכות חשמל מספקת התקנה מקצועית לכל סוגי גופי התאורה, לקבלנים, לעסקים וללקוחות פרטיים. ההתקנה מתבצעת בידי הנדסאי חשמל מוסמך בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנים, במקצועיות, באחריות ובמחיר הוגן.

לקוחות

עבודות חשמל. בקליק
צרו איתנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.