התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי

הבחירה ברכישה של רכב חשמלי היא בחירה המספקת יתרונות רבים, בניהם חוויית נהיגה שקטה וחלקה, רכב חדיש שאינו מזהם את הסביבה, וחיסכון מהותי בעלויות האנרגיה הנדרשת לתפעול ולנהיגה ברכב. רכב חשמלי נשען על ניצול של אנרגיה חשמלית, באמצעות סוללת ליתיום רב פעמית ועוצמתית הניתנת לטעינה חוזרת. עלויות האנרגיה החשמלית נמוכות לאין שיעור ביחס לעלויות של בנזין, אולם מאחר ומדובר בטכנולוגיה חדשנית יחסית, הזמינות שלה אינה קרובה לזמינותן של תחנות הדלק המסורתיות, והפתרון האופטימלי לבעלי הרכבים החשמליים הוא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי.

מדוע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי מומלצת ומה יתרונותיה

התקנת של עמדת טעינה לרכב החשמלי בבית טומנת בחובה מספר יתרונות והופכת את השימוש ברכב החשמלי החדיש לנגיש וקל.

בין יתרונות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי:

 • נוחות ונגישות – בעל הרכב אינו נדרש לעסוק באיתור תחנות טעינה חשמליות ציבוריות ובנסיעה אליהן, אינו מחשב את צריכת האנרגיה על בסיס הקרבה לתחנות הללו ואפשרויות הטעינה, ונהנה מחופש מלא הן לנסיעה והן למילוי מאגרי האנרגיה על פי צורך, בזמינות מלאה.
 • חיסכון בזמן – טעינה של רכב חשמלי עשויה לארוך כחצי שעה בעמדות הכוללות טעינה מהירה בטכנולוגיית DC הנהוגה בתחנות ההטענה הציבוריות, מה שדורש ביטול של זמן רב עבור בעל הרכב החשמלי, בכל הטענה כזאת. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי, ניתנת בטכנולוגיה זהה להטענה מהירה, או אף בטכנולוגיית AC  אשר מספקת הטענה סטנדרטית שאורכת כארבע שעות בממוצע (זמני ההטענה עשויים להשתנות בהתאם לגודל ועוצמת הסוללה ולזרם החשמלי המועבר באמצעות תחנת ההטענה). גם בחירה בעמדת טעינה שאינה מהירה להתקנה בבית, תביא לחיסכון משמעותי בזמן, כאשר ההטענה תתבצע בשעות בהן הרכב מצוי בחניה ובעל הרכב בביתו.
 • עלויות – תחנת הטענה ציבורית מלבד עלויות ישירות של החשמל, גוזרת מטבע הדברים גם את דמי השירות והרווחיות של בעליה, המגולמים בעלות של כל יחידת חשמל. התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי תחסוך בעלויות הללו ותהיה משתלמת יותר.

היכן ניתן להתקין עמדת טעינה לרכב החשמלי בבית

התקנה של עמדת טעינה בשטח פרטי תתבצע לאחר בדיקה ומיפוי של מאפייני השטח, תשתיות החשמל, מיקום חניית הרכב ואלמנטים נוספים להקפדה על בטיחות מלאה.

ככלל, במידה וקיימת חניה פרטית בטאבו, מקורה ומוצלת, הפתרון האופטימלי יהיה התקנה של עמדת הטעינה בחניה זו, מה שיבטיח נגישות וחיבור מהיר לרכב ללא צורך במשיכת כבלים, הגנה על עמדת הטעינה מחשיפה לשמש ולקרינה ממושכת, לרטיבות ולמפגעים.

במידה ולא קיימת חניה פרטית יסרוק המתקין את השטח הפרטי ואת תכניות תשתיות החשמל, במטרה לאתר את המיקום האופטימלי להתקנה.

כל השלבים ליישום התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי

עם ההחלטה על התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי והזמנת חשמלאי מוסמך ליישום ולהתקנה בפועל, חשוב להכיר את מורכבויות ההתקנה ושלביה:

 1. בדיקת היתכנות, תשתיות ותכנון מוקדם

המתקין יבקר בבית הלקוח לסריקה חיצונית של מתחם החניה ושטחי החוץ ומאפייניהם, יערוך בירור אל מול חברת החשמל בנוגע למאפייני תשתיות החשמל בנכס, היכרות עם תכנית החשמל ומעברי הכבלים, ההספק ולוחות החשמל, ויבצע תכנון מוקדם לרשת החשמל הנדרשת על פי צורך, הגדלת הספק אל מול חברת החשמל, אישורים והיתרים נדרשים.

 1. הכנת התשתית – הכנת התשתית לצורך התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי עשויה להשתנות בהתאם לנתוני הנכס, סוג עמדת הטעינה ומאפיינים נוספים. בין הפעולות הנפוצות בהכנת התשתית:
 • הנחת כבלים
 • קידוחי בטון למעבר תשתיות
 • הרמת ריצוף ויציקת תשתיות בטון
 • הזמנה וייצור לוחות חשמל בהתאמה אישית
 • פתרונות מיגון, חיפוי והצללה
 1. התקנת עמדת הטעינה – שינוע והובלת עמדת הטעינה מן היצרן לבית הלקוח, קביעת מיקום מדויק של העמדה וקיבוע שלה, חיבור עמדת הטעינה לתשתיות החשמל ולכבלים, יצירת כבל טעינה זמין ונגיש לחיבור בין עמדת הטעינה לרכב החשמלי, חיבור עמדת הטעינה לרשת האינטרנט הביתית לשליטה מרחוק ולאיתור תקלות.

כמה עולה התקנת עמדת טעינה 

עלויות של התקנת עמדת טעינה לרכב החשמלי בבית עשויות להשתנות בהתאם לסוג העמדה, מאפייני השטח והסביבה, תאימות מערכת החשמל ועוד. טווח העלויות נע בין 2500-6,000 ₪ לעבודת התקנה.

חברת SELES מערכות חשמל מבצעת התקנות חשמל מורכבות, בליווי ובפיקוח מהנדס חשמל מוסמך ועל ידי צוות חשמלאים מיומנים ומנוסים, לרבות התקנות עמדות טעינה לרכב החשמלי, בהתאמה אישית, במקצועיות ובמחיר הוגן.

לקוחות

עבודות חשמל. בקליק
צרו איתנו קשר
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.