התקנת מערכת סולארית על הגג

התקנת מערכת סולארית על הגג היא פעולה המחברת בין ייצור אנרגיה טבעית ותרומה לסביבה ולאקולוגיה, לבין מיצוי משאבים וניצול הגג הפרטי לצורך הפקת רווח, ויצירה של הכנסה פאסיבית קבועה וארוכת טווח.

מהי מערכת סולארית

מערכת סולארית היא מערכת של פנלים ייחודיים, המוצבים על גבי גגות ובמרחבים אסטרטגיים, ומיועדים לקלוט את אור וקרינת השמש, ולהמיר אותם ליחידות אנרגיה פוטו וולטאית, שהן למעשה יחידות של אנרגיה חשמלית הניתנת למימוש וליישום.

מדינת ישראל חותרת להגברת ייצור האנרגיה הסולארית, ולניצול מאפייני האקלים המקומי המעניקים למעלה משלוש מאות ימות שמש בשנה בישראל. המדינה חותרת לתיעדוף של האנרגיה הסולארית על פני אנרגיות מתועשות ומזהמות המתבססות על נפט, ומעודדת את התקנת מערכת סולארית על הגג בקרב בעלי הגגות הפרטיים, באמצעות מנגנוני תגמול ומכירת החשמל לחברת החשמל, כמו גם הטבות ופטורים ממס על הרווחים מהכנסה זו.

התקנת מערכת סולארית על הגג – יתרונות ללקוח

בעלי גגות פרטיים הבוחרים בהתקנת מערכת סולארית על הגג נהנים ממספר יתרונות:

·       ניצול אגירת החשמל לצורך שימוש אישי והקטנה משמעותית בחשבונות החשמל אל מול חברת החשמל.

·       מכירת עודפי החשמל לחברת החשמל והפקת רווח ישיר והכנסה קבועה

·       מערכות סולאריות אסתטיות, קלות משקל ומותאמות למגוון סוגי קונסטרוקציה

·       התקנה בטוחה ומהירה באמצעות חשמלאי מוסמך ומנוסה

·       חוזה ארוך טווח בן 25 שנים אל מול חברת החשמל המבטיח מיצוי מלא, החזר השקעה ורווחיות של המערכת.

·       פטור ממס הכנסה על הכנסות שנתיות כתוצאה ממכירת יחידות החשמל לחברת החשמל, עד לתקרה הקבועה בחוק.

אילו גגות מותאמים לצורך התקנת מערכת סולארית

ככלל, כל גג מתאים ובכל גודל יוכל להפיק אנרגיה סולארית שתעבור המרה ליחידות חשמל. יחד עם זאת, גודל הגג הרצוי שגם יבטיח את הכדאיות הכלכלית ביחס להיקף ההשקעה, הוא 60 מ"ר לכל הפחות.

מלבד שאלת היקף וגודל הגג, התקנת מערכת סולארית על הגג כרוכה גם בבדיקת היתכנות המבוססת על בחינת אלמנטים שונים, בניהם: סוג הקונסטרוקציה ויכולת העמידה בעומס, מיקום המבנה, כיוון גאוגרפי ופוטנציאל חשיפה לשמש, הצללות וגורמים מפריעים, בחינת תשתיות החשמל, קיום של מערכות ואלמנטים אחרים על הגג ועוד.

תכנון וחשיבה על התקנת מערכת סולארית על הגג מצריכים בדיקת היתכנות מוקדמת על ידי חשמלאי מוסמך ומיומן בהתקנת מערכות מסוג זה.

כמה עולה התקנת מערכת סולארית על הגג ומהו הרווח הצפוי בגינה

עלויות רכישה והתקנה של מערכת סולארית עשויות להשתנות בהתאם לגודל הגג ומאפייניו, צרכי הכנה של התשתית והתאמת מערכות החשמל בבית, סוג המערכת הסולארית והיצרן.

טווח העלויות הנהוג מתחיל בכ-50,000 ₪, ועולה בהתאם למאפייני הגג והמערכת.

בתקופה ממוצעת בת כ-8 שנים, צפוי הלקוח להחזיר את ההשקעה במלואה ולהתחיל בגזירת רווח נקי.

הרווח החודשי הממוצע נע בין 900-1800 ₪, לגגות סולאריים בהיקף בן 50-100 מ"ר.

התשואה השנתית הצפויה לאחר החזר ההשקעה תעמוד על 10% בממוצע.

איך בוחרים איש מקצוע לצורך התקנת מערכת סולארית

התקנת מערכת סולארית על הגג היא התקנה הדורשת ידע ומיומנות בעבודות חשמל מורכבות, ומחייבת התקנה של חשמלאי מוסמך בלבד.

יחד עם זאת, לא כל חשמלאי מוסמך, רשאי ו/או מיומן בהתקנת מערכת כזאת, וחשוב לבחור באיש מקצוע מוסמך ומנוסה, הן לצורך יישום ההתקנה בצורה בטוחה, חיבור מונה החשמל של חברת החשמל למערכת לצורך קריאה ותעבורת נתונים דיגיטלית, ללא צורך בהתנהלות חודשית אל מול חברת החשמל, והן לצורך קבלת היתר מן הרשויות ומחברת החשמל לתקינות, בטיחות ואמינות המערכת.

חברת SELES מערכות חשמל מציגה ניסיון ומיומנות בתחום התקנת מערכות סולאריות על הגג, עובדת עם מגוון ספקי המערכות הסולאריות המשווקים בישראל, ומספקת עבודה יסודית, מקצועית ואחראית לצד שירותי תחזוקה ואחריות מלאה.

 

לקוחות

עבודות חשמל. בקליק
צרו איתנו קשר
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.